Korhan Büyüksuda ve Giorgio Diana

GLOBE Restaurants Kurumsal Şefi Korhan Büyüksuda ve Rixos Hotels’in Michelin yıldızlı Şefi Giorgio Diana (Fotoğraf: Roberto Giobbi)

Dünya Aşçılar Birliği WACS işbirliğiyle Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu TAŞFED’in düzenlediği, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 32 ülkeden şef ve aşçılarla birlikte Michelin yıldızlı ünlü şeflerin de katıldığı Gastronomi Festivali, 13. İstanbul Uluslararası Mutfak Günleri 28–31 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı.

Hürriyet Akdeniz Shakespeare RüzgarıTürkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Y. Yalçın Manav festival hakkında şunları söyledi:

“Turizm açısından da ülkemize büyük değerler kazandıran İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali, Türkiye ve dünya Gastronomi kültürüne yeni şefler kazandırırken Türk Mutfağı’nın dünyada daha çok tanınması için büyük adımlar atmaya devam ediyor.”

Shakespeare Jürideydi

2555 katılımcının bulunduğu yarışmalarda Shakespeare, kurumsal şefi Korhan Büyüksuda ile jürideydi. Büyüksuda, aynı zamanda çeşitli etkinliklerin ve ülke milli takımlarının katıldığı Grand Prix’nin de sunuculuğunu yaptı.