Seviye 5 Servis Yöneticisi Mesleki Yeterlilik Belgesi

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK)’nın Ulusal Yeterlilik programı kapsamında Türkiye’nin Avrupa Birliği standartlarında Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip ilk Restoran Müdürleri (Seviye 5 Servis Yöneticisi) Shakespeare yöneticileri oldu.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesindeki Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (MESEM) tarafından gerçekleştirilen sınavları başarıyla tamamlayan ekip arkadaşlarımız, belge ve kartlarını 26 Haziran 2015 tarihinde ATSO’da düzenlenen törende teslim aldılar.

ATSO Mesleki Yeterlilik Belgesi töreni

Türkiye’nin AB standartlarında belge veren ilk odası ATSO

Yeterlilik Belgesi teslim töreninde bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Bugün AB’deki birçok ülke, mesleklerin standartlarını ve yeterlilik kriterlerini belirlemiş durumdadır. Türkiye’de ise kat edilmesi gereken çok mesafe bulunuyor. Mesleki Yeterlilik Belgesi verme yetkisine sahip Türkiye’nin ilk odası olarak önümüzdeki süreçte bu konunun önem kazanacağını görebiliyoruz.” “Artık mesleki yeterlilik belgesinin gönüllülükten çıkıp arandığı, tercih edildiği, fark yarattığı bir döneme giriyoruz” değerlendirmelerinde bulundu. Türkiye’nin ilk Mesleki Yeterlilik Belgelerinin 2014 yılında ATSO tarafından verildiğini anımsatan Çetin, “Bugün de Türkiye’nin Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip ilk restoran müdürlerine belgelerini veriyoruz.” dedi.

Törende bulunan POYD Başkanı Ali Kızıldağ ve Shakespeare Coffee & Bistro Kurucu Ortağı M. Zeki Özen de yaptıkları konuşmalarda ATSO Yönetimi’ne mesleki eğitim çalışmalarına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

Shakespeare’in ilk 11’i açıklandı

Türkiye’nin AB ülkelerinde de geçerli mesleki yeterlilik belgesine sahip ilk restoran müdürleri; Ahmet Bildiren, Devrim Y. Kayaöz, Erdal Gündüz, Ersin Akçay, Ömer Uysal, Sedat Diri, Serkan Öztürk, Sevilay Uysal, Süleyman Sevimli, Yaşar Özkızılcık ve Yusuf Salıbaşı oldular.

Türkiye’nin AB standartlarında Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip ilk Restoran Servis Yöneticileri

Başarılı arkadaşlarımızı kutluyor, Yiyecek-İçecek sektöründe hep birlikte bir ilke daha imza atmış olmaktan onur duyuyoruz.